Křížová cesta nejen pro rodiny s dětmi Prokopským údolím až do pondělí 5. dubna 2021

01.04.2021

Nejen rodiny s dětmi si mohou projít velikonoční křížovou cestu Prokopským údolím od pátku 2. dubna do pondělí 5. dubna 2021 nebo i později. Křížová cesta a její zajištění byla prodloužena do pondělí 5. dubna 2021.

Co Vás čeká: Přibližně 2,3 km dlouhá stezka (cca 1,5 hodiny), hezká příroda, výhledy do Prokopského údolí, cesty, které lze projet za sucha i s kočárkem nebo na kole, a také 15 zastavení dětské křížové cesty s jednoduchými úkoly, které mohou plnit děti ve spolupráci s rodiči. Na 15 zastaveních si můžete také připomenout Ježíšův příběh, který se odehrál o Velikonocích. 

Na konci stezky je připravena malá odměna od 2. do 5. dubna 2021.

Prvním 12 účastníkům, kteří splní závěrečný úkol věnujeme dětskou Bibli, dětskou biblickou karetní hru nebo 7 dílný dětský komiks Marek přemožitel. 

Mapa cesty: Cesta není v terénu vyznačena. Zastevní jsou na křížové cestě již vyznačeny (bílé informační cedulky velikosti A5) . Pro orientaci na cestě je ideální používat mapu v mobilním telefonu uvedenou zde: https://mapy.cz/s/fasurunuto nebo vytištěnou mapu nebo výše uvedenou mapu.

Stezka začíná u kaple sv. Jana křtitele v Holyni (zastávka Holyně autobusu č. 230), pokračuje po modré značce směrem do Prokopského údolí, dále po cestách Prokopského údolí a končí v Klukovicích na konečné zastávce autobusu č. 230.  

S sebou: tužku, lahev s pitnou vodou, dva papírky cca 4 x 8 cm, provázek cca 40 cm, kousek izolepy nebo lepící hmoty (od 2. do 5. dubna 2021 budou modře uvedené položky v určitém množství připraveny na 5., 7. a 13. zastavení), mobil s GPS nebo vytištěnou mapu a elektronického průvodce cestou (Viz konec článku).

Elektronický průvodce cestou: Prokliky na jednotlivá zastavení křížové cesty najdete na konci této stránky nebo si můžete elektronického průvodce stáhnout v PDF formátu ZDE. Očíslované body na mapě jsou jednotlivá zastavení, na kterých mohou děti plnit různé úkoly uvedené v průvodci.

Registrace: Pokud byste si chtěli cestu projít o Velikonocích, zapište se, prosíme na některý z časů v tabulce. Cílem je projít si trasu v rámci jednotlivých rodin (nebo skupin max. 2 osob), nikoli se shlukovat. 

Dodržujte, prosíme, platná hygienická nařízení: Pobývat na veřejně přístupných místech lze maximálně ve 2 lidech a je potřeba zachovávat odstup od ostatních minimálně 2 metry. To neplatí pro členy domácnosti (osoba, se kterou bydlíte), těch může jít i více. Pokud byste někoho cestou potkali, neshlukujte se.

Stezku připravila barrandovská skupina a klub Mladí stavitelé Sboru Církve bratrské v Praze 5. Podklady pro elektronického průvodce cestou a grafické podklady poskytl Sbor Českobratrské církve evangelické v Braníku.

Přejeme Vám radostné a pokojné Velikonoce.

Průvodce křížovou cestou 

Klikněte na jednotlivá níže uvedená zastavení pro další informace nebo si stáhněte celého průvodce v PDF formátu ZDE.

Úvod - Co se to tu děje?

Start - 1. zastavení a 2. zastavení

3. zastavení a 4. zastavení

5. zastavení a 6. zastavení

7. zastavení a 8. zastavení

9. zastavení a 10. zastavení

11. zastavení a 12. zastavení

13. zastavení a 14. zastavení

15. zastavení a Nápověda