Křížová cesta nejen pro rodiny s dětmi Prokopským údolím od 14. do 18. dubna 2022

08.04.2022

Nejen rodiny s dětmi si mohou projít velikonoční křížovou cestu Prokopským údolím od čtvrtku 14. dubna do pondělí 18. dubna 2022

Co Vás čeká: Přibližně 3 km dlouhá stezka (cca 2 hodiny), hezká příroda, výhledy do Prokopského údolí, cesty, které lze projet za sucha i s kočárkem nebo na kole, a také 15 zastavení dětské křížové cesty s jednoduchými úkoly, které mohou plnit děti ve spolupráci s rodiči. Na 15 zastaveních si můžete také připomenout Ježíšův příběh, který se odehrál o Velikonocích. 

Na konci stezky je připravena malá odměna od 14. do 18. dubna 2022.

Prvním 12 účastníkům, kteří splní závěrečný úkol věnujeme dětskou Bibli.  

Mapa cesty: Zastavení jsou na křížové cestě již vyznačena (informačními cedulkami velikosti A5) . Pro orientaci na cestě je ideální používat mapu v mobilním telefonu uvedenou zde: https://mapy.cz/s/noralavuze nebo vytištěnou mapu nebo výše uvedenou mapu.

Stezka začíná u kaple sv. Jana křtitele v Holyni (zastávka Holyně autobusu č. 230 Stará Holyně), pokračuje po modré značce směrem do Prokopského údolí, dále po cestách Prokopského údolí, přes konečnou zastávku autobusu č. 230 ke Kostelu Krista Spasitele.  Z druhé strany kostela naleznete u dětského hřiště kavárnu Kristian, kde se můžete na konci občerstvit.

S sebou: tužku, lahev s pitnou vodou, dva papírky cca 4 x 8 cm, provázek cca 40 cm, kousek izolepy nebo lepící hmoty. Od 14. do 18. dubna 2022 budou modře uvedené položky v určitém množství připraveny na 5., 7. a 13. zastavení), mobil s GPS nebo vytištěnou mapu

Elektronický průvodce cestou: Prokliky na jednotlivá zastavení křížové cesty najdete na konci této stránky nebo si můžete elektronického průvodce stáhnout v PDF formátu ZDE. Očíslované body na mapě jsou jednotlivá zastavení, na kterých mohou děti plnit různé úkoly uvedené v průvodci.

Stezku připravil Sbor Církve bratrské v Praze 5, Římskokatolická farnost u kostela sv. Filipa a Jakuba Praha - Hlubočepy a Křesťanské společenství Praha - Barrandov. Podklady pro elektronického průvodce cestou a grafické podklady poskytl Sbor Českobratrské církve evangelické v Braníku.

Přejeme Vám radostné a pokojné Velikonoce.

Průvodce křížovou cestou

Klikněte na jednotlivá níže uvedená zastavení pro další informace nebo si stáhněte celého průvodce v PDF formátu ZDE.

Úvod - Co se to tu děje?

Start - 1. zastavení a 2. zastavení

3. zastavení a 4. zastavení

5. zastavení a 6. zastavení

7. zastavení a 8. zastavení

9. zastavení a 10. zastavení

11. zastavení a 12. zastavení

13. zastavení a 14. zastavení

15. zastavení a Nápověda

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky